TEMPLOMUNK ÚJ KÖNTÖSBEN

Az elmúlt három évben a pályázatok idejét éltük Lengyeltótiban is. Megújult a plébániánk és a „kis házunk”. Most nyáron pedig sorra kerülhetett templomunk külseje is. Július-augusztus hónapban folytak a munkálatok.

Reggel nyolctól délután négyig dolgoztak a Farkas Szín emberei. Egyre magasabbra jutottak az állványokon, s hamarosan láthatóvá vált az eredmény is. Eltűntek a falak hibái, majd az új szín is felkerült. Vigyázniuk kellett, mert a régi árnyalattól nem térhettek el. Néhány hétvége kivételével mindennap dolgoztak. Az idő kegyes volt a festéshez, de nem volt egyszerű a forró napsütésben dolgozniuk.

A határidőt betartották, a templom környékét rendbe tették, a hulladékot elszállították. Sok munka várt ránk is a takarítással, de az eredménynyel elégedettek lehetünk. A munkálatok a Kormány közel 15 milliós támogatásából valósulhatott meg.

Ritecz Erika világi elnök